- 1973-1980
- Rumores de furia, Antón Merikaetxebarria (1973, Oldarren Zurrumurruak izenburuz 1983an berrargitaratua), film dokumental laburra
- Hay que matar a B., José Luis Borau (1973, kamera laguntzailea)
- Lola, Paz y yo, Miguel Angel Díez (1974), film laburra
- En un París imaginario, Fernando Colomo (1975), film laburra
- Una pareja como las demás, Miguel Angel Díez (1976), film laburra
- Pomporrutas imperiales, Fernando Colomo (1976), film laburra
- Ir por Lana, Miguel Angel Díez (1976), film laburra
- Ez: centrales nucleares, Imanol Uribe (1976), film dokumental laburra
- Message to Margarita (Margaritari Mezua), José María Zabala (1977), film laburra
- Irrintzi, Mirentxu Loyarte (1978), film laburra
- ¿Qué hace una chica como tu en un sitio como éste?, Fernando Colomo (1978)
- La industria de máquina herramienta, José Angel Rebolledo (1978, ekoizpena)
- Erreferenduma, Antxon Eceiza (1979), film laburra
- Herrigintza, Antxon Eceiza (1979), film laburra
- Ikuska 1, José Luis Egea (1979), film dokumental laburra
- Ikuska 2, Pedro Olea (1979), film dokumental laburra
- Ikuska 3, Antón Merikaetxeberria (1979), film dokumental laburra
- Ikuska 4, Xabier Elorriaga (1979), film dokumental laburra
- Ikuska 5, Koldo Izagirre (1979), film dokumental laburra
- Barregarriaren dantza (La danza de los graciosos), Montxo Armendáriz (1979), film dokumental laburra
- El proceso de Burgos, Imanol Uribe (1979) dokumentala
- Ikuska 6, Juan Bautista Berasategi (1979), film dokumental laburra
- Ikuska 7, Askorena (1979), film dokumental laburra
- Euskal Herri-Musika, Fernando Larruquert (1979, argazkia, ekoizpena eta gidoia), dokumentala
- Ikuska 8, Koldo Larrañaga (1980), film dokumental laburra
- Ikuska 9, José Julián Baquedano (1980), film dokumental laburra
- Ikusmena (Paisaje), Montxo Armendáriz (1980), film laburra
- Euskera y remo (Euskara eta arrauna), Antxon Eceiza (1980), film dokumental laburra
- Euskera y fútbol (Euskara eta futbola), Antxon Eceiza eta Koldo Izagirre (1980), film dokumental laburra
- Euskera y monte (Euskara eta mendia), Antxon Eceiza (1980), film dokumental laburra
- Sabino Arana, Pedro de la Sota (1980)
- 1981-1990
- Ikuska 10, Iñaki Eizmendi (1981), film dokumental laburra
- Ikuska 11, Montxo Armendáriz (1981), film dokumental laburra
- Ikuska 12, Mirentxu Loyarte (1981), film dokumental laburra
- La fuga de Segovia, Imanol Uribe (1981)
- Ikuska 13, Imanol Uribe (1982), film dokumental laburra
- Ikuska 14, Antxon Eceiza (1982), film dokumental laburra
- Ikuska 15, Juan Manuel Gutiérrez (1982), film dokumental laburra
- Oinkadak demboran II (Pasos en el tiempo II), Iñigo Silva (1982), film dokumental laburra
- Chillida: retrato en casa, José Julián Baquedano (1983), film dokumental laburra
- Ikuska 16, Antxon Eceiza (1983), film dokumental laburra
- Ikuska 17, Pedro de la Sota (1983); film dokumental laburra
- Guipúzcoa-Donostia: costa guipuzcoana, Imanol Uribe (1983), film dokumental laburra
- La muerte de Mikel, Imanol Uribe (1983, argazkia eta ekoizpena)
- Que nos quiten lo bailao, Carles Mira (1983)
- Mundura jaio (Venir al mundo), Koldo Izagirre (1983), film dokumental laburra
- Ikuska 20, Antxon Eceiza (1984), film dokumental laburra
- Los pescadores vascos de El Labrador, T. Cadieux eta F. Cadieux (1984), dokumentala
- Kubo batentzako maskarak (Disfraces para un cubo), Gerardo Armesto (1984), film esperimental laburra
- El jardín secreto, Carlos Suárez (1984)
- El pico II, Eloy de la Iglesia (1984)
- Fuego eterno, José Ángel Rebolledo (1984)
- Golfo de Vizcaya, Javier Rebollo (1985)
- Manon, Román Chalbaud (1985)
- Bihotzez (De corazón), Pedro Olea (1985), film dokumental laburra
- Donde termina el corazón, Carlos Sola (1986); film laburra
- Engira, Carlos Sola (1986), film laburra
- Adiós pequeña, Imanol Uribe (1986, 2ª unidad de cámara)
- 27 horas, Montxo Armendáriz (1986)
- Remando al viento, Gonzalo Suárez (1987, kamera 2. unitatea)
- El sueño de Tánger, Ricardo Franco (1987)
- Laura: del cielo llegó la noche, Gonzalo Herralde (1987)
- El bosque animado, José Luis Cuerda (1987)
- La oveja negra, Román Chalbaud (1987)
- La forja de un rebelde, Mario Camus (1989), T.V.E. seriea, 1 eta 2 atalburuak
- La luna negra, Imanol Uribe (1989) Sabbath europar seriekoak
- Andar Bengala, Manuel G. Rojas (1990), film ertaina
- 1991-2000
- Sugerencias, Eusebio Pastrana (1991), film laburra
- Beltenebros, Pilar Miró (1991)
- El sol del membrillo, Víctor Erice (1991) dokumentala
- Marathón, Carlos Saura (1993)
- La madre muerta, Juanma Bajo Ulloa (1993)
- ¡Dispara!, Carlos Saura (1993)
- Una chica entre un millón, Alvaro Sáenz de Heredia (1993)
- Aquel ritmillo, Javier Fesser (1994), film laburra
- O fio do horizonte (La línea del horizonte), Fernando Lopes (1994)
- Días contados, Imanol Uribe (1994)
- Antártida, Manuel Huerga (1995)
- Fiesta, Pierre Boutron (1995)
- Mujeres (a flor de piel), Patrick Alessandrin eta Lisa Alessandrin (1995)
- El autógrafo, Rubén Torrejón (1995), film laburra
- Tierra, Julio Medem (1995)
- Bwana, Imanol Uribe (1995)
- El perro del hortelano, Pilar Miró (1995)
- Tu nombre envenena mis sueños, Pilar Miró (1996)
- Agurra, Iñaki Elizalde (1996), film laburra
- Secretos del corazón, Montxo Armendáriz (1997)
- 99.9, Agustín Villalonga (1997)
- El milagro de P. Tinto, Javier Fesser (1997)
- Haika mutil (Mikel Laboa), Imanol Uribe (1997), film dokumental laburra
- La fuente amarilla, Miguel Santesmanes (1998)
- La niña de mis ojos, Fernando Trueba (1998)
- Lorca, Iñaki Elizalde (1998), film laburra
- Salsa, Joyce Buñuel (1999)
- Obra maestra, David Trueba (2000)
- 2001-2013
- Los otros, Alejandro Amenábar (2001)
- Hable con ella, Pedro Almodóvar (2002)
- Jana Bokovaren Eric Clapton and friends (2002)
- Gerardo Veraren Deseo (2002)
- David Truebaren Soldados de Salamina (2003)
- Patrick Alessandrinen Mauvais esprit (2003)
- Alejandro Amenabarren Mar adentro (2004)
- Mary McGuckianen The Brigde of San Louis Rey (2004)
- Mariano Barrosoren Hormigas en la boca (2005)
- Montxo Armendárizen Obaba (2005)
- Milos Formanen Goya's Ghost-Los fantasmas de Goya (2006)
- Imanol Uriberen La carta esférica (2006)
- James Evoryren The City of Your Final Destination (2007)
- Woody Allenen Vicky Cristina Barcelona (2008)
- Roberto Sneider-en Arráncame la vida (2008)
- John Hillcoat-en The Road (2009)
- Chris Weitz-en The Twilight Saga: New Moon (2009)
- David Slade-ren The Twilight Saga: Eclipse (2010)
- Chris Weitz-en A better life-Una vida mejor (2011) (argazki zuzendaritza)
- Craig Gillespie-ren Fright Night-Noche de miedo (2011)
- Javier Martín-Domínguez-en Leonora Carrington. El juego surrealista (2012) (zinematografia Alejandro Alcocer-ekin batera)
- Nicholas Stoller-en The five-Years Engagement-Eternamente comprometidos (2012)
- Jonathan Levine-en Warm Bodies-Memorias de un zombie adolescente (2013)
- Seth Gordon-en Identity Thief-Por la cara (2013)
- Woody Allen-en Blue Jasmine (2013)
- Paco Torres-en Blue Guitar (2014) (produkzioan)